ČUVAJ VERONAUKU

Pravoslavni sajt da sačuvamo veronauku.

PrijemПорталPublicationsTražiČesto Postavljana PitanjaPristupiRegistruj se
Zadnje teme
 SVETA PETKA
Image hosted by servimg.com
Image hosted by servimg.com
Православно хришћанство..com. Каталог православних ресурса на интернету
thesiswritingservice.net

Delite | 

Све бриге предавати Господу

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorПоследња порука
Милан Вечански
Администратор
Администратор

Broj poruka : 361
Datum upisa : 05.12.2010
Godina : 32

PočaljiNaslov: Све бриге предавати Господу   Pet 3 Jun - 10:55

Када причамо са својим ближњима и они нам износе своје тешкоће, ако имамо љубави, онда са пажњом слушамо излагање њихових потешкоћа и саучествујемо у њиховим страдањима и патњама, јер смо створени од Господа, а то значи, из љубави, и ми смо излив Божанске љубави. Али, ми се тада још више оптерећујемо, јер смо и ми сами оптерећени својим бригама, немирима и слабостима. А од тог оптерећења треба и сами после да се растеретимо, а једино Господ може да нас растерети. Је Он је носач наших свих наших слабости и немоћи. Зато морамо да Му се обраћамо, да стално будемо у молитви са Господом, и онда нам долази олакшање. И ми се тада ослобађамо, и не носимо у себи више бриге својих ближњих, него смо све предали Господу. Он је тај носач свих наших брига.

Ако обратимо пажњу на те њихове бриге, њихове тешкоће и ми почињемо стално да размишљамо о томе. Чим размишљамо о тим стварима, ми смо већ оптерећени, мислено.

Ако слушамо своје ближње и не учествујемо у томе са пажњом, наравно да ће нам бити немогуће да им одговоримо., да им дамо одговор утешан или потврдан... Ми смо тада одсутни. Они причају, а ми не учествујемо у њиховим невољама и остајемо са својим мислима и са својим жељама. Али, ако учествујемо, ми онда носимо терет и њихов и наш.

Старац Тадеј.
Nazad na vrh Ići dole
http://cuvajveronauku.serbianforum.info

Све бриге предавати Господу

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ČUVAJ VERONAUKU :: Religije sveta :: Хришћанство :: Православље :: Духовна ризница-