ČUVAJ VERONAUKU

Pravoslavni sajt da sačuvamo veronauku.

PrijemПорталPublicationsTražiČesto Postavljana PitanjaPristupiRegistruj se
Zadnje teme
 SVETA PETKA
Image hosted by servimg.com
Image hosted by servimg.com
Православно хришћанство..com. Каталог православних ресурса на интернету
thesiswritingservice.net

Delite | 

Амфилохије: Митрополија признаје Црну Гору

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorПоследња порука
padreex
Администратор
Администратор

Broj poruka : 287
Datum upisa : 05.06.2011
Godina : 31

PočaljiNaslov: Амфилохије: Митрополија признаје Црну Гору   Čet 16 Jun - 12:02

Подгорица – Митрополит црногорско – приморски Амфилохије изјавио је у среду вече да Митрополија црногорско приморска признаје Црну Гору од тренутка проглашења њене независности, као и да је то више пута до сада рекао и црногорским политичарима.

“Оног тренутка када је већина грађана изгласала независност Црне Горе на референдуму, а то сам рекао и нашим политичарима и то не једном, тог тренутка су Митрополија црногорско-приморска, Српска православна црква и наше епархије које се овде налазе, потпуно признале и потпуно прихватиле Црну Гору у границама у којим она постоји и са свим поштовањем према њој, њеном устројству, законима и према свему ономе што припада једној држави”, рекао је Амфилохије, пренела је ТВ Црна Гора.

Изразивши чуђење ставовима присутним у јавности да Митрополија не признаје Црну Гору, митрополит је рекао да, ако су међународна заједница и Уједињене нације признале Црну Гору, откуд би против тога била Митрополија која је била и остала кичмена мождина Црне Горе.

Однос црногорске државе према Митрополији црногорско приморској и митрополиту Амфилохију не престаје да буде тема овдашњих медија. Јуче је пласирана информација да је патријарх Иринеј поново негирао црногорску нацију, а митрополит је у два наврата оптужио црногорску полицију и министра Ивана Брајовића да застрашују свештенство и монаштво Митрополије црногорско приморске.

(Танјуг)
Nazad na vrh Ići dole
http://cuvajveronauku.serbianforum.info
padreex
Администратор
Администратор

Broj poruka : 287
Datum upisa : 05.06.2011
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Амфилохије: Митрополија признаје Црну Гору   Čet 16 Jun - 12:04

Da li vi mislite da treba priznati Crnu Goru i odobriti Crnogorsku Crkvu?

Георгије
Искусни форумаш
Искусни форумаш

Broj poruka : 113
Datum upisa : 18.03.2011
Godina : 24

PočaljiNaslov: Re: Амфилохије: Митрополија признаје Црну Гору   Uto 21 Jun - 1:25

Некада, давно, беше истрага потурица, а данас би требали да уведу истрагу ватиканаца...Полаку маске падају, а и време ће показати ко је ко.

Што се питања тиче, наравно да не треба признати Црну Гору, а још мање одобрити ткзв. ''Црногорску Цркву''...По мени, ово је на неки начин слична ситуација као и са Косметом.

Амин.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Амфилохије: Митрополија признаје Црну Гору   

Nazad na vrh Ići dole

Амфилохије: Митрополија признаје Црну Гору

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ČUVAJ VERONAUKU :: Religije sveta :: Хришћанство :: Православље :: Православље данас-