Е М А Н У И Л ФОРУМ

Емануил форум

PrijemПорталTražiČesto Postavljana PitanjaPristupiRegistruj se
Zadnje teme

SVETA PETKA
Image hosted by servimg.com
Православно хришћанство..com. Каталог православних ресурса на интернету
-погледајте наш канал-

Delite | 

Амфилохије: Митрополија признаје Црну Гору

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorПоследња порука
padreex
Администратор
Администратор

Broj poruka : 287
Datum upisa : 04.06.2011
Godina : 31

PočaljiNaslov: Амфилохије: Митрополија признаје Црну Гору   Sre 15 Jun - 23:02

Подгорица – Митрополит црногорско – приморски Амфилохије изјавио је у среду вече да Митрополија црногорско приморска признаје Црну Гору од тренутка проглашења њене независности, као и да је то више пута до сада рекао и црногорским политичарима.

“Оног тренутка када је већина грађана изгласала независност Црне Горе на референдуму, а то сам рекао и нашим политичарима и то не једном, тог тренутка су Митрополија црногорско-приморска, Српска православна црква и наше епархије које се овде налазе, потпуно признале и потпуно прихватиле Црну Гору у границама у којим она постоји и са свим поштовањем према њој, њеном устројству, законима и према свему ономе што припада једној држави”, рекао је Амфилохије, пренела је ТВ Црна Гора.

Изразивши чуђење ставовима присутним у јавности да Митрополија не признаје Црну Гору, митрополит је рекао да, ако су међународна заједница и Уједињене нације признале Црну Гору, откуд би против тога била Митрополија која је била и остала кичмена мождина Црне Горе.

Однос црногорске државе према Митрополији црногорско приморској и митрополиту Амфилохију не престаје да буде тема овдашњих медија. Јуче је пласирана информација да је патријарх Иринеј поново негирао црногорску нацију, а митрополит је у два наврата оптужио црногорску полицију и министра Ивана Брајовића да застрашују свештенство и монаштво Митрополије црногорско приморске.

(Танјуг)
Nazad na vrh Ići dole
http://cuvajveronauku.serbianforum.info
padreex
Администратор
Администратор

Broj poruka : 287
Datum upisa : 04.06.2011
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Амфилохије: Митрополија признаје Црну Гору   Sre 15 Jun - 23:04

Da li vi mislite da treba priznati Crnu Goru i odobriti Crnogorsku Crkvu?

Георгије
Искусни форумаш
Искусни форумаш

Broj poruka : 113
Datum upisa : 18.03.2011
Godina : 23

PočaljiNaslov: Re: Амфилохије: Митрополија признаје Црну Гору   Pon 20 Jun - 12:25

Некада, давно, беше истрага потурица, а данас би требали да уведу истрагу ватиканаца...Полаку маске падају, а и време ће показати ко је ко.

Што се питања тиче, наравно да не треба признати Црну Гору, а још мање одобрити ткзв. ''Црногорску Цркву''...По мени, ово је на неки начин слична ситуација као и са Косметом.

Амин.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Амфилохије: Митрополија признаје Црну Гору   

Nazad na vrh Ići dole

Амфилохије: Митрополија признаје Црну Гору

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Е М А Н У И Л ФОРУМ :: Религије света :: Хришћанство :: Православље :: Православље данас-