Чувај веронауку

Живот

PrijemПорталTražiČesto Postavljana PitanjaPristupiRegistruj se
Zadnje teme

SVETA PETKA
Image hosted by servimg.com
Image hosted by servimg.com
Православно хришћанство..com. Каталог православних ресурса на интернету
Ads

No ads available.

Delite | 

Znanjem Zaustavimo Neprijateljstvo Muškarca i Žene

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
    AutorПоследња порука
    Igor Mayer Radovanov
    Почетник
    Почетник

Broj poruka : 12
    Datum upisa : 03.01.2012
    Godina : 35

PočaljiNaslov: Znanjem Zaustavimo Neprijateljstvo Muškarca i Žene   Uto 3 Jan - 23:28

Naucio sam da se vezujem bez straha od bola.Ali isto tako naucih da za sebe ne vezujem nijednu.Emotivno sam odvezan od proslosti,ne patim,ali za buducnost zelim da se vezem i volim i nikada da se vise ne odvezem,da ostanem.Gresim i gresile su,ali mi nismo savrseni.Oprastam im jer oprastam i sebi,jer u ne znanju ziveli smo.Hteli smo najbolje i one i ja,do kraja zajedno,ali umeli to nismo.Sada je vreme da to ucinimo.One su zaboravljene i ja sam zaboravljen,ali ona Nova ,nju cekam,sa njom cu se sresti,putevi ce nam se spojiti...ali sada sa novim znanjem. novim zivotom,putem drugacijim,..sam sam sada ali ne i doveka.. Smile

[b][u]Razočarenja-Patnja-Emotivno vezivanje-Strahovi

Muško i žensko se ne razlikuju kada se govori o Razočarenja-Patnja-Emotivno vezivanje-Strahovi.Savremena problematika koja je uhvatila maha kod mladih je alarmantna ali ne i nerešiva.
    Strah je izuzetno destruktivan u pogledu samog procesa vezivanja dva pola.
    Emotivno vezivanje je neophodno da bi se ostvarila duboka veza i postojana budućnost dvoje mladih.Ali baš ovde svi zastajemo,baš u trenutku kada počinje rađanje tog divnog i korisnog vezivanja.Da napomenem,vezivanje o kojoj je reč u ovom tekstu se nikako ne svodi na vezivanje iz destruktivnih motivisanosti dvoje,već o prirodnom medjupolnom procesu bez kojeg nikada ne bi postojalo zdravo čovečanstvo.
    Da ne bi iznova započeli neki novi bol koji smo već osetili u raskidu emotivnog lanca sa nekim partnerom mi nova poznanstva blokiramo odmah na startu.Strah,strah od bola koji je za mnoge neopisiv zbog izgubljene ljubavi je u stvari postao integrisani element svakodnevnog života i koji sprečava nastanak nove ljubavi.Da ne bi mnogi pogrešno tumačili ljubav o kojoj govorimo,ukratko ću objasniti nešto veoma bitno za sve nas.Postoje dve ljubavi.Istinska i iluzorna.Iluzorna ljubav je najčešća i lako je prepoznati.Samo ona donosi patnju,jer nije prirodna ljubav,ljubav koja kreira naše živote,već ljubav koja isključivo ima ulogu destruktivnog posrednika dvoje mladih.Drugim rečima takva ljubav se naziva pristrasna i/ili strastna ljubav,jednostavno strast.
    Ne postoji prava žena ili pravi muškarac,postoji samo jedno,odgovarajući partner i pre svega naša sposobnost rasudjivanja,strpljenja prilikom upoznavanja,prihvatanja osobe onakvu kakva ona zaista jeste,dopuštanje partneru slobodu da se potpuno otvori i oseća ono što on zaista jeste.Ne nasedati na prve utiske koji su ne retko nejasni i koji nas udaljavaju najčeće od odgovarajuće osobe a neodgovarajuće privlače. nastavlja se...

Poslednji put izmenio Igor Mayer Radovanov dana Sre 4 Jan - 18:22, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : update)
    Nazad na vrh Ići dole

Znanjem Zaustavimo Neprijateljstvo Muškarca i Žene

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 

Similar topics

-
    » Two and a Half Men/Dva i po muškarca
    Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    Чувај веронауку :: Друштвене теме :: Психологија-